Moravskoslezský krajský šachový svaz
Tomáš Kučera

2. turnaj OP mládeže GP 2018/19 – Opava

11.12.2018 | Okresní šachový svaz Opava | Turnaje | Pavel Byma

Šachový oddíl Slezan Opava uspořádal 2. turnaj okresního přeboru GRAND PRIX v rapid šachu mládeže. Na startu přivítal rekordní počet 33 mladých šachistek a šachistů z celého okresu. Hrálo se na 7 kol tempem 2 x 15 minut na partii. Průběh byl velmi dramatický, ještě před posledním kolem sahali po vítězství čtyři šachisté. Nakonec však svou roli favorita potvrdil Tomáš Kučera z Dolního Benešova, který se šesti body celý turnaj vyhrál. Druhý skončil Ondřej Křefký, třetí jeho bratr Jakub Křefký (oba Dolní Benešov) rovněž se šesti body, ale horším pomocným hodnocením. Za nimí skončili další dva šachisté s pěti body, což samo za sebe hovoří o velmi vyrovnaném průběhu turnaje.

V jednotlivých kategoriích bylo následující umístění:

U 18 – 1. Kučera, 2. O. Křefký, 3. J. Křefký,

U 13 – 1. Bitta (Dolní Benešov) 2. Kozelský (Slezan Opava), 3. Stříbná (Dolní Benešov),

U 10 – 1. Šotek (Slezan Opava), 2. Kusyn (Dolní Benešov), 3. Formánek (Slezan Opava).

Jako nejlepší dívka byla vyhodnocena Julie Stříbná z Dolního Benešova.

Jak výsledky napovídají, tak mladí šachisté z Dolního Benešova a Opavy nepustili na stupně vítězů žádného zástupce jiného oddílu okresu.