Moravskoslezský krajský šachový svaz

Přebor škol výsledky krajského kola kategorie B

17.1.2019 | Komise mládeže | Turnaje | Karel Záleský

Šachový klub Lokomotiva Krnov uspořádal ve čtvrtek 17.1.2019 ve spolupráci s MKŠS krajské finále přeboru škol v kategorii B – žáci 6. až 9. tříd základních škol a příslušných škol víceletých gymnázií. Turnaj se odehrál v reprezentativních prostorách střediska volného času a u prezentace se sešlo všech 12 týmů, které si v okresních kolech vybojovaly postup. Pořadatel žádnou divokou kartu neudělil.

V turnaji se nejlépe vedlo školám z Frýdku-Místku, když 1. místo s 25 body vybojovalo družstvo Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek ve složení Marek Miča, Adam Frank, Ferdinand Buchta, Štěpán Pekara. Druhé místo obsadilo s 24 body družstvo 4. ZŠ Frýdek-Místek ve složení Dalibor Mikesch, Marek Fizer, Ferdinand Buchta, Filip Walek a Patrik Šebena. Třetí medailové umístění pak vybojovalo s 18 body domácí družstvo ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov ve složení Vít Anděl, Jan Šlachta, Petr Čech, Tomáš Novák a Patrik Zámarský. Na Mistrovství České republiky postupují první dvě družstva.