Moravskoslezský krajský šachový svaz

Výsledky 5.turnaje KP mládeže v rapid šachu + konečné pořadí celého seriálu Grand Prix

11.4.2019 | Komise mládeže | Ladislav Kopec

V sobotu 6.4. 2019 uspořádal šachový klub TJ Dolní Benešov závěrečný 5. turnaj Grand Prix Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo 128 mladých šachistek a šachistů z celého kraje a přes mírné zpoždění v úvodu nakonec turnaj proběhl bez problémů a v pohodové atmosféře krásného a prostorného sálu Kulturního domu Dolní Benešov. V turnajích jednotlivých kategoriích se dařilo tradičně zástupcům klubů z Frýdku-Místku, ale neztratily se ani jiné šachové školy kraje. V kategorii chlapů do 8 let zvítězil Adam Bulawa ze SK Slavia Orlová, ve stejné kategorii dívek pak Veronika Vančáková z BŠŠ. V kategorii chlapců do 10 let zvítězil Antonín Zemek z Intechessu , mezi dívkami zvítězila celkově druhá Barbora Mičová z BŠŠ se 6 body.  Kategorii do 12 let  ovládla dívka – Denisa Bartečková (BŠŠ), která za sebou nechala i vítěze mezi chlapci a prvního nasazeného Matěje Jašša z Lokomotivy Krnov. V kategorii do 14 let zvítězil Vladislav Blahut z BŠŠ, nejlepší dívkou se stala celkově čtvrtá Kateřina Fárková ze stejného klubu. V nejstarší skupině do 18 let zvítězil mezi chlapci až na pomocné hodnocení velký favorit a první nasazený Marek Miča (BŠŠ), mezi dívkami se pak z prvního místa radovala domácí Kateřina Anna Janošová z Dolního Benešova. Nemenší radost však měli i tři šťastní vylosovaní výherci tradičních dortů.

Na závěr pak bylo vyhlášeno celkové pořadí celého seriálu Grand Prix KP mládeže v rapid šachu, odměněni nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích a vyhlášeni postupující hráči a hráčky, kteří budou reprezentovat náš kraj na MČR mládeže v rapid šachu. Ceny předával ředitel turnaje Mgr. Radim Krupa, zástupce MKŠS Ing. Karel Záleský a jako host odchovanec místního šachového klubu a aktuální akademický mistr světa v šachu, IM Tadeáš Kriebel.

Konečné pořadí celého seriálu Grand Prix KP mládeže v rapid šachu včetně postupujících na MČR mládeže naleznete zde: KP_mládeže_MKŠS_2018-19_Konečné pořadí s postupy