Moravskoslezský krajský šachový svaz

2. kolo GP v rapid šachu jednotlivců se hrálo ve F-M

14.11.2018 | Komise mládeže | Petr Záruba

2. kolo GP v rapid šachu jednotlivců se odehrálo 10. 11. 2018 ve Frýdku-Místku. Na turnaj zavítalo celkem 137 hráčů a hráček, kteří se utkali v kategoriích do 10, 12, 14 a 18 let. Dívky hrály společně s chlapci, ale vyhlašovali se zvlášť. V kategorii do 10 let se vyhlašovali ještě výsledky i v kategorii do 8 let.

Nejlepší dívkou do 8 let se stala Nikol Bartečková následována Justýnou Pruskovou a Lucií Lackovou. Titul nejlepšího chlapce do 8 let získal Bulawa Adam. Další v pořadí byli Mrázek Matouš a Koždoň Marek.

V kategorii dívek do 10 let vyhrála Barbora Mičová následována Terezou Horkovou a Valerií Tichou. V kategorii chlapců stejné věkové kategorie zlato získal Tauš Zdeněk, stříbro Létal Hynek a bronz Říman Natan.

Kategorii dívek do 12 let vyhrála Denisa Bartečková následovaná Julií Stříbrnou a Klárou Kotáskovou. Mezi chlapci v této věkové kategorii byl nejlepší Martin Vašínek. Dalšími v pořadí byli Matěj Jaššo a Ondřej Šigut.

V kategorii dívek do 14 let zlato získala Pavlína Dudová a další medaile pak Kateřina Fárková a Natálie Szusciková. Mezi chlapci ve stejné věkové kategorii dominoval Jan Bjolek pronásledovaný Vladislavem Blahutem a Petrem Nezvalem.

V kategorii dívek do 18 let se našla jen jedna odvážlivkyně a za to získala zlatou medaili – Mičová Markéta. Kategorii chlapců ve stejné věkové kategorii vyhrál Marek Miča. Stříbro získal Adam Frank a bronz připadl Tomáši Kučerovi.

Výsledky všech kategorií

Fotogalerie pořadatele