Moravskoslezský krajský šachový svaz

2. turnaj GP MKŠS 21/22 v rapid šachu proběhl ve F-M

14.11.2021 | Komise mládeže | Turnaje | Petr Záruba

Druhý turnaj GP MKŠS 21/22 v rapid šachu uspořádala Beskydská šachová škola. Hrálo se v SVČ Klíč, aby se omezilo shromažďování lidí z důvodu řádící pandemie Covid-19. Ta stála i za důvodem, že se na poslední chvíli museli někteří účastníci odhlásit. Všech turnajů se zúčastnilo celkem 99 dětí ze 14 klubů.

Kategorie do 8 let se hrála společně s kategorií do 10 let, ale byla vyhlášena zvlášť. Nejlepší dívkou do 8 let se stala Kira Tarielašvili z Beskydské šachové školy a nejlepším chlapcem do 8 let se stal Vít Buček taktéž z Beskydské šachové školy.

 

V kategorii dívek do 10 let zvítězila Lucie Lacková z Beskydské šachové školy a ve stejné věkové kategorii chlapců si vítězství připsal Lukáš Krišica TŽ Třinec.

 

V kategorii dívek do 12 let si zlatou medaili odnesla Viktorie Buchtová z Beskydské šachové školy a mezi chlapci do 12 let Denny Hulva ze Slezanu Opava.

 

Vítězství v kategorii dívek do 14 let si připsala Ludmila Lacková z Beskydské šachové školy a v kategorii chlapců do 14 let Bartoloměj Buchta taktéž z Beskydské šachové školy.

 

V nejstarší kategorie do 18 let v dívčí kategorii zvítězila Sofie Tichá z Beskydské šachové školy a v chlapecké Denis Lička taktéž z Beskydské šachové školy.

 

Výsledky kategorií naleznete na chess-results: HD 8+10HD12HD14HD18

Další fotky ve fotogalerii Beskydské šachové školy.

Všem účastníkům patří poděkování za fair play hru a dodržování epidemiologických nařízení.