Moravskoslezský krajský šachový svaz

2. turnaj GP MKŠS 22/23 v rapid šachu proběhl v Bašce

26.11.2023 | Komise mládeže | Petr Záruba

Druhý turnaj GP v rapid šachu již tradičně uspořádala Beskydská šachová škola v termínu 25. 11. 2023. Jen místo turnaje bylo tentokrát neobvyklé, protože turnaj zavítal do Bašky.

Kategorie do 8 let se hrála společně s kategorií do 10 let, ale byla vyhlášena zvlášť. Nejlepší dívkou do 8 let se stala Mariana Flídrová a nejlepším chlapcem do 8 let se stal Lukáš Pečínka – oba z Beskydské šachové školy.

V kategorii dívek do 10 let zvítězila Kira Tarielašvili z Beskydské šachové školy a ve stejné věkové kategorii chlapců si vítězství připsal Jakub Milián z Interchessu.

V kategorii dívek do 12 let si zlatou medaili odnesla Lucie Lacková a mezi chlapci do 12 let Hugo Walder – oba z Beskydské šachové školy.

Vítězství v kategorii dívek do 14 let si připsala Veronika Vančáková z Beskydské šachové školy a v kategorii chlapců do 14 let Šimon Šotek ze Slezanu Opava.

V nejstarší kategorie do 18 let v dívčí kategorii zvítězila Jana Sikorová z TŽ Třinec a v chlapecké Patrik Pustějovský z TJ Frenštát pod Radhoštěm.

Výsledky kategorií naleznete na chess-results: U10, U12, U14, U18

Další fotky ve fotogalerii Beskydské šachové školy.

Všem účastníkům patří poděkování za fair play hru a na závěr i poděkování partnerům Beskydské šachové školy – firmě BD Stav a městu Frýdku-Místku za podporu turnaje a obci Baška za poskytnutí prostor pro hru.