Moravskoslezský krajský šachový svaz

2. turnaj GP MKŠS 22/23 v rapid šachu proběhl ve F-M

19.11.2022 | Komise mládeže | Petr Záruba

Druhý turnaj GP v rapid šachu již tradičně zavítal do Frýdku-Místku v termínu 19. 11. 2022. Tentokrát byly netradiční prostory, a to sály místního Katolického domu, který poskytl dostatečné prostory pro rekordní počet 194 účastníků.

Kategorie do 8 let se hrála společně s kategorií do 10 let, ale byla vyhlášena zvlášť. Nejlepší dívkou do 8 let se stala Veronika Fizerová z Interchessu a nejlepším chlapcem do 8 let se stal Pavel Hlaváček z Beskydské šachové školy.

V kategorii dívek do 10 let zvítězila Amálie Martikánová z Beskydské šachové školy a ve stejné věkové kategorii chlapců si vítězství připsal Vít Buček taktéž z Beskydské šachové školy.

V kategorii dívek do 12 let si zlatou medaili odnesla Lucie Lacková z Beskydské šachové školy a mezi chlapci do 12 let Oskar Gřešek ze Slezanu Opava.

Vítězství v kategorii dívek do 14 let si připsala Viktorie Buchtová z Beskydské šachové školy a v kategorii chlapců do 14 let Antonín Zemek z Interchessu.

V nejstarší kategorie do 18 let v dívčí kategorii zvítězila Ludmila Lacková z Beskydské šachové školy a v chlapecké Bartoloměj Buchta taktéž z Beskydské šachové školy.

Výsledky kategorií naleznete na chess-results: U10, U12, U14, U18

Další fotky ve fotogalerii Beskydské šachové školy.

Všem účastníkům patří poděkování za fair play hru a na závěr i poděkování partnerům Beskydské šachové školy – firmě BD Stav a městu Frýdku-Místku za podporu turnaje a Katolickému domu za poskytnutí prostor pro hru.