Moravskoslezský krajský šachový svaz

Krajský přebor školních družstev 6. – 9. třída

18.1.2024 | Komise mládeže | Petr Záruba

Ve středu 17. ledna přivítali pořadatelé z Beskydské šachové školy a Střediska volného času Klíč 12 čtyřčlenných družstev na „Krajském přeboru MKŠS v šachu škol, 6. – 9. třída“. Sešla se velmi silná konkurence, a tak o krásné a dramatické partie nebyla nouze. V sázce nebyla jen medailová umístění, ale také se soutěžilo o dvě postupová místa na MČR škol v šachu. Všichni účastníci byli za svou hru odměněni účastnickými diplomy, plaketou a prima stráveným dnem s šachovou hrou.

Z vítězství, poháru, medailí a postupu na MČR se radují studenti z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek. Družstvo hrálo ve složení Marek Fizer, Ondřej Šigut, Jaromír Osina a Hynek Létal.

Na 2. místě se umístilo a postup na MČR vybojovalo Gymnázium Cihelní Frýdek-Místek v sestavě Antonín Zemek, Tereza Horková, Veronika Vančáková a Ludmila Lacková.

Bronzové medaile získali žáci Základní školy B. Němcové Opava  – Šimon Šotek, Matěj Šotek, Matěj Lorenc a Daniel Czech.

Gratulujeme medailistům, přejeme postupujícím na MČR sportovní úspěch a všem účastníkům děkujeme za vytvoření parádního sportovního prostředí!