Moravskoslezský krajský šachový svaz
šachy - OP škol

Okresní přebor škol v šachu

18.12.2019 | Okresní šachový svaz Opava | Okresní ŠS | Turnaje | Pavel Byma

Po tři dny hostila klubovna šachového oddílu TJ Slezan Opava základní a střední školy našeho okresu. Bojovalo se ve třech kategoriích, v nichž nastupovala čtyřčlenná družstva, hrálo se tempem 2 x 15 minut na partii a utkaly se jednotlivá družstva systémem každý s každým. Celého turnaje se zúčastnilo rekordních 24 družstev.

V kategorii A (1. – 5. třída) nastoupilo sedm družstev. Průběh byl jednoznačně v režii ZŠ Boženy Němcové, ale o druhé místo se ještě svedl v posledním kole velký boj, o které bojovaly tři družstva. Nakonec nejvíce šachového umu prokázala ZŠ Boženy Němcové, Opava, která zvítězila s 20 body, druhá skončila ZŠ Otická, Opava s 16 body, třetí místo získala ZŠ a MŠ Slavkov s 13,5 body.

V kategorii B (6. – 9. třída) se utkalo deset družstev. Z vítězství se nakonec radovala ZŠ a MŠ Píšť s 25 body před ZŠ Vrchní, Opava (21,5 bodu) a Mendelovým gymnáziem, Opava (18 bodů).

V kategorii C (střední školy a učiliště) bylo sedm družstev a velmi dobře si zde počínalo SŠUP Opava 1, které zvítězilo se ziskem 22 bodů, těsně druhé skončilo Mendelovo gymnázium Opava (21 bodů), třetí místo obsadila SPŠ stavební Opava (12 bodů).

První dva z každé kategorie postupují na krajský přebor škol, který se uskuteční na začátku příštího roku ve vybraných městech Moravskoslezského kraje.