Moravskoslezský krajský šachový svaz
OP škol okres Opava

Okresní přebor škol v šachu

21.12.2022 | Okresní šachový svaz Opava | Okresní ŠS | Sportovně-technická komise | Pavel Byma

Po tři dny hostila klubovna šachového oddílu TJ Slezan Opava mladé šachisty ze základních a středních škol našeho okresu. Bojovalo se ve třech kategoriích, v nichž nastupovala čtyřčlenná družstva plus náhradník, hrálo se turnajově jednotlivci švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 15 minut na partii a poté se vyhodnocovalo družstvo dle výsledků jednotlivých hráčů. Celého turnaje se zúčastnilo celkově 16 družstev.

V kategorii A (1. – 5. třída) nastoupilo pět družstev. Tato kategorie neměla svého favorita a byla velmi vyrovnaná. Nakonec nejvíce šachového umu prokázala ZŠ Dolní Benešov-Zábřeh, která zvítězila se 17 body, druhá skončila ZŠ a MŠ Slavkov s 16 body, třetí místo získala ZŠ a MŠ Bolatice s 15,5 bodem.

V kategorii B (6. – 9. třída) se utkalo šest družstev. Roli favorita potvrdila ZŠ Boženy Němcové, Opava, která zvítězila s 19 body před ZŠ Otická, Opava (17 bodů) a ZŠ Ilji Hurníka, Opava (14 bodů).

V kategorii C (střední školy a učiliště) bylo pět družstev a velmi dobře si zde počínalo Mendelovo gymnázium Opava , které suveréně zvítězilo se ziskem 20,5 bodu, druhé skončilo Slezské gymnázium Opava (17 bodů), třetí místo obsadila SŠPU Opava-Ajťáci (15 bodů).

První dva z každé kategorie postupují na krajský přebor škol, který se uskuteční začátkem příštího roku ve vybraných městech Moravskoslezského kraje.

Přehled výsledků jednotlivých hráčů:

Fotografie:

OP škol okres Opava ZŠ B.Němcové ZŠ DB-Zábřeh ZŠ Slavkov OP škol okres Opava