Moravskoslezský krajský šachový svaz

Okresní přebor škol v šachu – Opava 2021/2022

13.3.2022 | Okresní šachový svaz Opava | Okresní ŠS | Turnaje | Pavel Byma

Po tři dny hostila klubovna šachového oddílu TJ Slezan Opava mladé šachisty ze základních a středních škol našeho okresu. Bojovalo se ve třech kategoriích, v nichž nastupovala čtyřčlenná družstva plus náhradník, hrálo se turnajově jednotlivci švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 15 minut na partii a poté se vyhodnocovalo družstvo dle výsledků jednotlivých hráčů. Celého turnaje se zúčastnilo celkově 12 družstev, což při současné koronavirové pandemii můžeme označit za úspěch.

V kategorii A (1. – 5. třída) nastoupila tři družstva. Tato kategorie neměla svého favorita. Nakonec nejvíce šachového umu prokázala ZŠ a MŠ Slavkov, která suverénně zvítězila s 20 body, druhá skončila ZŠ a MŠ Bolatice se 14 body, třetí místo získala ZŠ Vrchní, Opava s 10 body.

V kategorii B (6. – 9. třída) se utkalo pět družstev. Z vítězství se nakonec radovala ZŠ Boženy Němcové, Opava s 19 body před ZŠ Otická, Opava (18,5 bodu) a ZŠ a MŠ Slavkov (14 bodů).

V kategorii C (střední školy a učiliště) byly čtyři družstva a velmi dobře si zde počínalo Mendelovo gymnázium Opava , které zvítězilo se ziskem 18,5 bodu, druhé skončilo SŠPU B, Opava (16 bodů), třetí místo obsadila SŠPU A, Opava (15 bodů).

První dva z každé kategorie postupují na krajský přebor škol, který se uskuteční koncem března ve vybraných městech Moravskoslezského kraje.

Přebor škol okresu Opava kategorie A

Přebor škol okresu Opava kategorie B

Přebor škol okresu Opava kategorie C