Moravskoslezský krajský šachový svaz

Okresní přebor škol v šachu

21.12.2018 | Okresní šachový svaz Opava | Turnaje | Pavel Byma

Po tři dny hostila klubovna šachového oddílu TJ Slezan Opava základní a střední školy našeho okresu. Bojovalo se ve třech kategoriích, nastupovaly čtyřčlenná družstva, hrálo se tempem 2 x 15 minut na partii, utkaly se jednotlivé školy systémem každý s každým.

V kategorii A (1. – 5. třída) se nastoupil rekordní počet osmi družstev. Průběh byl velmi vyrovnaný a ještě před posledním sedmým kolem mohlo pomýšlet na vítězství pět družstev. Nakonec nejvíce šachového umu prokázala ZŠ Dolní Benešov, která zvítězila s 18,5 bodu, druhá skončila ZŠ Opava, Boženy Němcové s 18 body, třetí místo získala ZŠ Opava, Vrchní s 17,5 bodu.

V kategorii B (6. – 9. třída) se utkalo sedm škol. Z vítězství se nakonec radovala ZŠ a MŠ Píšť s 18,5 bodu před ZŠ a MŠ Bolatice (16 bodů) a ZŠ Hradec nad Moravicí (16 bodů, ale horší pomocné hodnocení).

V kategorii C (střední školy a učiliště) bylo pět družstev a suverénně si zde počínalo Mendelovo Gymnázium Opava, které zvítězilo se ziskem 14 bodů, druhá skončila SŠPU „A“ (11,5 bodu), třetí místo obsadila SŠPU „B“ (7 bodů).