Moravskoslezský krajský šachový svaz
okresní přebor družstev v Rapid šachu - Dolní Benešov

Okresní přebor tříčlenných družstev rapidu – okres Opava

28.7.2021 | Okresní šachový svaz Opava | Okresní ŠS | Turnaje | Pavel Byma

Skoro po roce se podařilo šachovému klubu TJ Dolní Benešov uspořádat první „živý“ šachový turnaj v okrese Opava. Konečně řada hráčů mohla odejít od počítačů, kde hrála šachy on-line, a zahrát si proti skutečnému „živému“ soupeři, podat si ruce a prožít emoce, které každou partii provázejí. Okresní přebor tříčlenných družstev byl toho důkazem. Sešlo se sice jen deset družstev, z toho plných sedm z pořádajícího oddílu, ale šťávu tomu dala dvě hostující družstva z Opavy a tým z Budišova nad Budišovkou. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 12 min + 3 s/tah na partii. Hrálo se olympijským systémem, tj. počítaly se body z partií.

Překvapení se nekonalo a zvítězil největší favorit domácí ŠK TJ Dolní Benešov „A“ (Rakús, Suchánek, Weczerek) se ziskem 17,5 bodu, druhé skončilo B družstvo domácích (Kučera, Tillman, E. Vavřínková) s 15,5 bodu a třetí překvapivě ŠK Dolní Benešov „F“ (Vitásek, Kriebel, Kampík) s 12 body. Nejlepší hostující tým bylo na pátém místě A družstvo Slezanu Opava (Záleský, Olšar, Klapuch).

Turnaj byl dobrým zpestřením všem hráčům, kteří již nedočkavě vyhlížejí novou, doufejme, již ničím nerušenou šachovou sezónu.

Antonín Vilášek