Moravskoslezský krajský šachový svaz

Open Bohumín – konečné výsledky

12.7.2022 | Komise mládeže | Turnaje | Petr Záruba

Ve dnech od 2. do 10. července proběhl ve sportovní hale Bospor v Bohumíně již 5. ročník Openu Bohumín. Šachový festival nabídl jak hlavní turnaj „A“, tak i vedlejší turnaj „B“ pro děti do 14 let, jakožto 8. ročník Memoriálu Lukáše Krůla. Mimo to se v neděli odpoledne po 2. kole odehrál bleskový turnaj, jakožto 13. ročník Memoriálu Ivana Jankovce. Hlavní turnaj „A“ hrálo celkem 96 hráčů z 6 zemí (Česko, Polsko, Slovensko, Ukrajina, Moldavsko a Srbsko). Z nich celkem 16 titulovaných hráčů. Prvních 20 šachovnic + šachovnice FM Jaroslava Olšara byly vysílány online. Turnaj uspořádala Šachová škola Bohumín a SK Slavia Orlová.

Hlavní turnaj byl zároveň krajským přeborem v praktickém šachu a totéž platilo i pro bleskový turnaj.

V hlavním turnaji vyhrál FM Kacper Tomaszewski před stříbrným FM Stanislawem Zylkou a bronzovým FM Martinem Fargačem. FM Martin Fargač se zároveň stal krajským přeborníkem MKŠS pro rok 2022. Dále se v krajském přeboru na druhém místě umístil FM Jaroslav Sobek a  na třetím místě skončil Rostislav Kuboš.

Mezi juniory jak v kategorii do 18 tak i 20 let zvítězil Stanislav Oborný. Stříbrnou medaili získal Roman Mrázek a bronz připadnul Adamu Pelcovi.

V bleskovém šachu zvítězil GM Pontus Carlsson. Na druhém místě skončil IM Jakub Půlpán a třetí místo připadlo FM Enaszi Wiewiorovi. Dále v pořadí se umístili vítěz krajského přeboru FM Vít Kostka, stříbrný IM Serguei Vesselovsky a bronzový FM Martin Fargač.