Moravskoslezský krajský šachový svaz

Přebory škol v šachu okresu Frýdek-Místek 2023

19.12.2023 | Okresní šachový svaz Frýdek-Místek | Petr Záruba

V prosinci se ve Středisku volného času Klíč Frýdek-Místek pod taktovkou Beskydské šachové školy uskutečnily „Přebory škol v šachu“ pro všechny tři věkové kategorie. Účast byla tradičně velmi dobrá, vždyť se zúčastnilo celkem 48 družstev s 198 hráči. Co se týče šachové kvality, tak se opět potvrdilo, že nejtěžší z celého cyklu Přeborů škol není se dostat na Mistrovství ČR škol, ale pobojovat z Okresní přeboru Frýdku-Místku do Krajského přeboru. Na nejlepší z nejlepších čekali při závěrečném slavnostním vyhlašování konečných výsledků poháry a medaile, a každý hráč obdržel na památku účastnický list.

Kategorie 1. – 5. třída se uskutečnila v úterý 5. prosince za účasti 20 školních týmů. Vysoká účast družstev a přítomnost 87 hráčů dávala hracím místnostem punc šachového mraveniště. Turnaj to byl nadmíru napínavý a v popředí i dost vyrovnaný, o čemž svědčí fakt, že až poslední kolo rozhodlo o medailových pozicích. Konečné výsledky a fotogalerii naleznete ZDE.

  1. místo 1. ZŠ Frýdek-Místek, 21, 5 bodů
  2. místo ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí, 19,0 bodů
  3. místo ZŠ Dobrá, 18,0 bodů

Kategorie 6. – 9. třída proběhla v úterý 12. prosince a pořadatelé přivítali celkem 14 družstev. Již od počátečních kol bylo jasné, že medailové pozice se šachově poperou Gymnázia Frýdku-Místku a Třince. Nakonec to nebylo nijak dramatické neb druhá polovina turnaje ukázala, že i mezi medailisty je velký výkonnostní rozdíl. Za zmínku jistě stojí fakt, že vítězný tým z 28 sehraných partiích jen jednu remizoval a všech ostatních 27 dokázal vyhrát. Konečné výsledky a fotogalerii naleznete ZDE.

  1. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek, 27, 5 bodů
  2. místo Gymnázium Cihelní Frýdek-Místek, 23,5 bodů
  3. místo Gymnázium Třinec, 17,5 bodů

Kategorie střední školy se sešla ke svému přeboru ve středu 6. prosince za účasti 14 družstev. Soutěž byla velice silně obsazena a k vidění byly opravdové mistrovské kousky. Zvláště souboje na prvních šachovnicích byly velmi urputné a do posledních sekund partie i s nejistým výsledkem. Stačí se podívat na složení týmů, ze kterého je patrné, že nechyběli ani extraligoví hráči Beskydské šachové školy. Konečné výsledky a fotogalerii naleznete ZDE.

  1. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek „1“, 24, 5 bodů
  2. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek „2“, 22,0 bodů
  3. místo Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, 18,5 bodů

Gratulujeme všem družstvům, která se umístila na „bedně“ a samozřejmě postupujícím školám přejeme mnoho sportovních úspěchů v Krajských přeborech škol v šachu.