Moravskoslezský krajský šachový svaz

Šachuj.cz pořádá první živou akci

21.8.2020 | Nezařazené | Petr Záruba

Šachisté se již vrací od monitorů k šachovnicím, a i to jasný signál pro šachuj.cz. Už na začátku září totiž pořádáme první živou akci, a to hned dvoudenní. První akce proběhne v Ostravě, a to od pátku 11.9. do soboty 12.9., kdy se na Vás těší GM Robert Cvek a IM Dejf Kańovský a téma Benoni.
Pro víkendové školení jsme zvolili nezažitý formát, který účastníky provede vybraným zahájením tzv. od A do Z. Cílem nebude zaměřit se pouze na teorii a už vůbec ne za jednu stranu, právě naopak. K dispozici máme dva školitele, a tak si každý z nich vezme na starost jednu barvu figur, a navíc jsme zařadili i společnou přednášku, kde budou oba školitelé hájit svou stranu.
Jak je již známo, tak nás čeká téma Benoni. Robert Cvek se zaměří na bílé figury a Dejf Kaňovský bude propagovat naopak ty černé. Kromě úvodu do tohoto zahájení se můžete těšit i na plány obou stran, pochopení typických pozic a představení známé taktiky, která se v pozicích objevuje.
Pro koho je školení určeno? Nezaměřujeme první akci na konkrétní cílovou skupinu a dle došlých přihlášek se pokusíme maximálně přizpůsobit obsah posluchačům. Vzhledem k omezené kapacitě místnosti je na akci nutné přihlášení předem, po přihlášce obdrží zájemce další informace k samotnému průběhu akce. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte oslovit na info@sachuj.cz.

Promo video