Moravskoslezský krajský šachový svaz
Slovensko šachy

Setkání šachistů na Slovensku

16.10.2019 | Okresní šachový svaz Opava | Okresní ŠS | Pavel Byma

Tradiční setkání šachistů z Opavska a Liptova se uskutečnilo tentokrát na Slovensku. Šachem nabitý víkend proběhl v Liptovském Mikuláši a okolí.

V pátek se hrál bleskový šach Česko-Slovensko na sedmi šachovnicích. Hrálo se na sedm kol, přičemž vždy proti sobě nastoupili hráč z Opavska proti hráči z Liptova. Celkové skóre nakonec vyznělo příznivěji pro hosty, když Opaváci zvítězili poměrem 28:20.

V sobotu se naši hráči zúčastnili silného šachového turnaje v rapid šachu O Pohár primátora města Liptovský Hrádok 2019. V silné konkurenci se naši hráči neztratili a vybojovali cenná umístění. Nejlepší byli Martin Mužík na pátém a Radomír Caletka na šestém místě, když na startu se sešlo 70 šachistů.

Neděle již byla ve znamení oficiálního souboje Opava-Liptov na sedmi šachovnicích a hodinou pro každého na partii. Bojovalo se velmi srdnatě, o čemž svědčí pouze dvě remízy. Mužík prohrál s Hrošem, Godovský porazil Macka, Sovadina prohrál s Murínem, partie Cyroň-Hafinak a Mrákota-Staroň skončily remízou, Caletková porazila Zemana a Glabasňa prohrál s Demkem. Výhru 4:3 si tentokrát připsali domácí šachisté.

Další společná akce šachistů je plánována na příští rok do Opavy.

Více informací najdete na webu Slezanu Opava.

Antonín Vilášek