Moravskoslezský krajský šachový svaz

Skončil KP mládeže v klasickém šachu 2021

30.9.2021 | Komise mládeže | Turnaje | Petr Záruba

V termínu od 24. do 26. září se v SVČ Klíč ve Frýdku-Místku uskutečnil Krajský přebor mládeže v klasickém šachu. Díky Covidovému jaru se bohužel turnaj dostal do mnoha termínových kolizí a tak se ho zúčastnilo 58 dětí. Z tohoto důvodu musely být spojeny turnaje juniorů s kategorií do 16 let a kategorie do 12 let s kategorií do 10 let. Vyhlášení však proběhlo zvlášť.

V kategorii do 10 let se krajským přeborníkem stal Hugo Walder z TJ Ostrava a krajskou přebornicí Iris Hamerníková z BŠŠ F-M.

      

V kategorii do 12 let se krajským přeborníkem stal Ondřej Boff z TŽ Třinec a krajskou přebornicí Justýna Prusková z BŠŠ F-M.

      

V kategorii do 14 let zvítězil Jaromír Osina z BŠŠ F-M a nejlepší dívkou v této kategorii byla Ludmila Lacková z BŠŠ F-M.

      

Nejlepší výsledek v kategorii do 16 let předvedl Patrik Zámarský z Šachy Krnov. V této kategorii do turnaje nenastoupila žádná dívka.

V juniorech zvítězil Roman Mrázek z SK Slavia Orlová a nejlepší juniorkou se stala Daniela Kožušníková.

      

Všechny výsledky je možné prohlédnou na odkaze v chess-results.com. Další fotografie ve fotogalerii.

Na závěr patří poděkování všem účastníků za dodržování pravidel fair play a ohleduplnosti s ohledem na různá epidemiologická nařízení.