Moravskoslezský krajský šachový svaz

Ve F-M proběhlo krajské kolo Přeboru škol v kategorii 2. stupeň ZŠ

21.1.2023 | Komise mládeže | Petr Záruba

Ve středu 18. ledna přivítali pořadatelé z Beskydské šachové školy a Střediska volného času Klíč 13 čtyřčlenných družstev na „Krajském přeboru MKŠS v šachu škol, 6. – 9. třída“. Sešla se velmi silná konkurence, a tak o krásné a dramatické partie nebyla nouze. V sázce nebyla jen medailová umístění, ale také se soutěžilo o dvě postupová místa na MČR škol v šachu. Ovšem lité souboje probíhaly i na zadních stolech neb nikdo si nechtěl odvézt „černého Petra“ v podobě posledního místa. Nakonec nebyl poslední nikdo, protože vítězi se stali všichni účastníci neb dokázali postoupit do krajského finále z Okresních přeborů a to se cení! Všichni účastníci byli za svou hru odměněni účastnickými diplomy, plaketou a prima stráveným dnem s šachovou hrou.

Z vítězství, poháru, medailí a postupu na MČR se radují studenti z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek. Družstvo hrálo ve složení Marek Fizer, Bartoloměj Buchta, Ondřej Šigut a Jaromír Osina.

Na 2. místě se umístilo a postup na MČR vybojovalo Gymnázium Cihelní Frýdek-Místek v sestavě Antonín Zemek, Tereza Horková, Ludmila Lacková a Tomáš Kornel.

Bronzové medaile získali studenti Gymnázia Třinec – Jana Sikorová, Alex Macošek, Ondřej Boff a Marek Koždoň.

Gratulujeme medailistům, přejeme postupujícím na MČR sportovní úspěch a všem účastníkům děkujeme za vytvoření parádního sportovního prostředí!

Výsledková listina

Fotogalerie