Moravskoslezský krajský šachový svaz

Výsledky 2. turnaje GP MKŠS v rapid šachu

17.11.2019 | Komise mládeže | Petr Záruba

Na druhý turnaj GP MKŠS v rapid šachu, který se konal 16. 11. 2019 v Národním domě ve Frýdku-Místku dorazil rekordní počet 167 účastníků.

Hrálo se tempem 15 minut + 5s/tah na 7 kol v kategoriích do 10, 12, 14 a 18 let. Dívky hráli spolu s chlapci, ale byly vyhlášeny zvlášť. V kategorii do 10 let se vyhlašovali ještě nejlepší hráči ve věku do 8 let.

V nejmladší kategorii chlapců zvítězil Krišica Lukáš. Dále v pořadí byli Šotek Matěj a Hanzel Martin. V kategorii dívek vyhrála Vančáková Veronika, druhá skončila Lacková Lucie a třetí Gongolová Klára.

V kategorii do 10 let, vítězství mezi chlapci získal Létal Hynek. Druhý skončil Lumbert Filip a třetí Šotek Šimon. Mezi dívkami nejlepší byla Bartečková Valérie. Za ní se umístili Horková Tereza a Tichá Valérie.

V kategorii chlapců do 12 let zlato získal Vaněk Jakub. Stříbrnou medaili vybojoval Šigut Ondřej a bronz Sobek David. Nejlepší dívkou v této kategorii byla Sikorová Jana. Na druhém místě skončila Andilová Klára a na třetím Böhmová Anežka.

Nejlepším v kategorii do 14 let byl Pelc Adam. Stříbro vybojoval Bjolek Jan a bronz Blahut Vladislav. Zlato mezi dívkami v této kategorii získala Fárková Kateřina. Na druhém místě se umístila Tichá Sofie a na třetím Šebenová Radka.

V nejstarší kategorii do 18 let zvítězil Mikesch Dalibor. Stříbro získal Neděla Adam a bronz Vicher Jan. Tohoto turnaje se zúčastnila jediná dívka – Dudová Pavlína, která tak získala zlatou medaili. Nicméně i v absolutním pořadí skončila na druhém místě.

Výsledkové listiny

Fotogalerie