Moravskoslezský krajský šachový svaz

Výsledky 3. turnaje Grand Prix KP mládeže v Ostravě

24.1.2022 | Komise mládeže | Ladislav Kopec

V prostorách Kulturního domu AKORD v Ostravě proběhl dne 22.01.2022 třetí turnaj série Grand Prix KP mládeže v rapid šachu.  Z důvodu plnění epidemiologických opatření byl turnaj rozdělen do dvou hracích sálů v různých podlažích, zvlášť pro kategorii U10 a U12 a zvlášť pro kategorii U14 a U18. Tímto nedocházelo k nežádoucímu mísení hráčů a doprovodů obou skupin a maximálně se tak snížilo riziko možného nakažení a dalšího šíření onemocnění Covid-19. V turnaji pro kategorie U12 a  U14 startovalo 67 hráčů, v turnaji kategorií U14 a U18 startovalo 37 hráčů, každá kategorie se pak losovala a hrála zvlášť.

Hráči v kategorii do 10 let hráli společně i s mladšími hráči do 8 let, kteří však byli vyhlášeni zvlášť. Nejlepší dívky do 8 let byly:  1. Kira Tarielašvili  (BŠŠ F-M) 2. Lucie Štyxová (ŠK Šenov) 3. Veronika Fizerová (Interchess).  Nejlepšími mezi chlapci do 8 let byli:  1. Vít Buček (BŠŠ F-M)  2. Jakub Milián (Interchess) 3. Jan Říha (Šachy Krnov)

           

 

V kategorii dívek do 10 let pak byly nejlepší: 1. Veronika Vančáková   2. Amálie Martykánová  3. Laura Najdková  (všechny z BŠŠ F-M).  Mezi chlapci do 10 let byli nejlepší: 1. Lukáš Krišica  (TŽ Třinec)  2. Hugo Walder (TJ Ostrava)  3. David Dzialo (Bohumín)

         

 

V kategorii dívek do 12 let se na prvních třech místech umístily:  1.  Tereza Horková  2. Valérie Bartečková  3. Nikol Bartečková  (všechny z BŠŠ F-M).  První tři místa mezi chlapci do 12 let obsadili:  1. Matěj Mydlář  (Šachy Krnov)  2. Alex Macošek  (TŽ Třinec)   3. Ondřej Boff  (TŽ Třinec)

        

 

V turnaji kategorie do 14 let obsadily první tři místa tyto dívky:  1. Denisa Bartečková  2. Ludmila Lacková 3. Jana Friedlová (všechny z BŠŠ F-M).  Mezi chlapci pak nejlepšími byli: 1. David Juračák (Interchess)  2. Jaromír Osina (BŠŠ F-M)  3. Jakub Vaněk (TJ Ostrava)

         

 

V nejstarší kategorii do 18 let byly nejlepšími děvčaty:  1. Kateřina Fárková (BŠŠ F-M)  a  2. Tereza Topalidisová (Šachy Krnov).   Nejlepšími chlapci do 18 let se stali: 1. Martin Vašinek (BŠŠ F-M)  2. Stanislav Oborný (TJ Ostrava)  3. Dominik Klapuch (Slezan Opava).

         

 

Výsledky všech kategorií naleznete na chess-results: HD8 + HD10  ;  HD12  ;  HD14  ;  HD18

Pořadatelé děkuji všem účastníkům za fair play hru a dodržování epidemiologických nařízení.