Moravskoslezský krajský šachový svaz

Výsledky GP KP mládeže 2021 v blesku po 4. kole

24.4.2021 | Komise mládeže | Turnaje | Petr Záruba

V  pátek 23. 4. 2021 se odehrálo poslední kolo GP KP mládeže 2021 v bleskovém šachu, a to na online platformě www.lichess.org. Bohužel opět se projevil nezájem o turnaj ve starší kategorii  a turnaj byl ukončen již po 3. kole, protože nebylo dalších soupeřů.

V kategorii do 18 let zvítězil Roman Mrázek a nejlepší dívkou byla Kateřina Fárková. V kategorii do 14 let se z vítězství radoval David Juračák a nejlepší dívkou se stala Tereza Horková.

Vítězem celého seriálu v kategorii do 14 let se stal Ondřej Šigut. Na druhém místě se umístil Adam Pelc a bronz získal David Juračák. Nejlepší dívkou této kategorie se stala Viktorie Buchtová. Stříbrnou medaili získala Jana Sikorová a na třetím místě se umístila Tereza Horková.

V kategorii do 18 let získal v součtu GP nejvíce bodů Roman Mrázek. Za ním se umístil Ladislav Kopec a na třetí místo se probojoval Vojtěch Fárek. V kategorii dívek startovaly jen dvě dívky a lepším umístěním v každém turnaji si vybojovala zlatou medaili Kateřina Fárková a na druhém místě se umístila Pavlína Dudová.

Umístění v dalších věkových kategoriích je možné si prohlédnout zde.

Všech turnajů se zúčastnilo celkem 28 hráčů a z nich byl náhodně vylosován a cenu získal Alex Macošek. Záběr z losování zde.

Výsledky s bodováním GP je možné stáhnout zde.

Výsledky v jednotlivých turnajích:

1. turnaj – HD14HD18

2. turnaj – HD14HD18

3. turnaj – HD14HD18

4. turnaj – HD14HD18